Aktivitete ne plazh

Ne ujin e kristalte te plazhit te Velipojes mund te argetoheni me nje sere aktivitetesh. Noti dhe zhytja nen uje jane nder sportet ujore me te preferuar, nderkohe qe mund te beni shetitje me biciklete apo me varke dhe shume sporte te tjera, qe do te shtojne kenaqesine e pushimeve tuaja ne plazh. Deti ne breg eshte i ceket duke ju dhene mundesine te zhvilloni lojra te ndryshme dhe duke kaluar ore te kendshme ne freskine e detit.

Gjate sezonit veror ne Velipoje organizohet kampionati i Beachvolley ose Volejbollit ne plazh, i cili ofron nje argetim shume te kendshem per pushuesit. Vete pushuesit mund te ushtrojne sportet e tyre ne ambjentet sportive te krijuara posacerisht per ta.